Stałe spływy Zwinki

Topowe trasy, stałe godziny, wygodna organizacja... W każdą sobotę, niedzielę i długie weekendy

ZAREZERWUJ: +48 609 977 020

OFERTA SPECJALNA – krótkie spacery kajakowe oraz spływy kilkugodzinne na rzece Drwęcy, NA STAŁYCH TRASACH, organizowane przez cały ścisły sezon (od początku maja do końca września), we wszystkie SOBOTY, NIEDZIELE oraz DŁUGIE WEEKENDY. Topowe odcinki, stałe godziny i miejsca zbiórki, wygodna organizacja i korzystnie zbilansowany cennik - niezależny od liczby uczestników. ZAPRASZAMY!

TRASA I

 

Lubicz Dolny – Kaszczorek  / 2 godziny

 

g. 9.00 / 11.00 / 13.00 / 16.00

 

 • MIEJSCE ZBIÓRKI: Kaszczorek, ul. Turystyczna 2, plac przy Parku Etnograficznym

 • CZAS SPŁYWU: ok 2h

 • DYSTANS: 9 km

 

Dwugodzinny spacer kajakowy malowniczym ujściowym odcinkiem Drwęcy. Propozycja dla mieszkańców Torunia i okolic oraz turystów chcących odpocząć na łonie natury po zwiedzeniu Grodu Kopernika.

 

Trudność trasy umiarkowana, wymagająca pewnego doświadczenia kajakowego - nurt momentami silny, tworzący w dwóch miejscach niewielkie bystrza, miejscami głęboko, zdarzają się powalone drzewa.

 

Z Klientami spotykamy się o określonych godzinach w Kaszczorku przy Parku Etnograficznym (dojazd własnym autem lub autobusem miejskim – linia nr 23), naszymi zwinkobusami przewozimy grupę na start do Lubicza Dolnego (tzw. Wilcza Polana). Spływ kończy się w Kaszczorku (przystań kajakowa „Wygoda”), w pobliżu miejsca zbiórki.

 

 

 

TRASA II

 

Golub-Dobrzyń – Elgiszewo / 4 godziny

 

g. 9.00 / 10.30 / 12.00

 

 • MIEJSCE ZBIÓRKI: Przystań „Zwinka”, Golub-Dobrzyń, ul. Zamurna 4

 • CZAS SPŁYWU: ok 4 h

 • DYSTANS: 20 km

 

Kajakowy klasyk. Jedna z najpopularniejszych tras, oferująca „w pigułce” wszystko to, z czego słynie Drwęca: ciekawe krajobrazy, szerokie meandry, zalesione skarpy, ukwiecone łąki, klimatyczne leśne odcinki, piaszczyste łachy, gdzie można zrobić przerwę na kąpiel... Wycieczkę możemy dodatkowo urozmaicić, korzystając z możliwości zwiedzenia słynnego Zamku Golubskiego (przed lub po spływie)...

 

Z Klientami spotykamy się o określonych godzinach na przystani kajakowej w Golubiu-Dobrzyniu – tu zaplanowane jest wodowanie i start (dojazd własnymi samochodami, przy przystani znajduje się ogólnodostępny parking). Po zakończeniu spływu (przystań „Na pograniczu” przy moście w Elgiszewie), naszymi zwinkobusami przewozimy grupę z powrotem do Golubia.

 

Trasa urozmaicona, atrakcyjna widokowo i niewymagająca technicznie.


 

TRASA III

 

Pusta Dąbrówka – Golub-Dobrzyń  / 5 godzin

 

g. 9.30 / 11.00 / 12.30

 

 • MIEJSCE ZBIÓRKI: Przystań „Zwinka”, Golub-Dobrzyń, ul. Zamurna 4

 • CZAS SPŁYWU: ok 5 h

 • DYSTANS: 24 km

 

Jeden z najpiękniejszych odcinków na całej długości rzeki Drwęcy. Trasa wiedzie przez tereny cenne przyrodniczo, w większości przez stary, gęsty i klimatyczny bór. Łatwo tu o spotkanie z leśnymi zwierzętami i rzadkimi gatunkami ptaków. Końcówka trasy prowadzi przez obszar tereny miasta Golub-Dobrzyń z fenomenalnym widokiem na Zamek Golubski, jako finałową „wisienką na torcie”,

 

Trasa niewymagająca technicznie, atrakcyjna widokowo. Nurt spokojny, ale nie leniwy. Możliwe zwalone drzewa w korycie rzeki.

 

Z Klientami spotykamy się o określonych godzinach na przystani kajakowej w Golubiu-Dobrzyniu (dojazd własnymi samochodami, przy przystani znajduje się ogólnodostępny parking). Kajakarzy przewozimy zwinkobusami na miejsce startu (most na trasie: Radziki – Pusta Dąbrówka). Spływ kończy się na przystani „Zwinka”, w miejscu pozostawienia pojazdów.

TRASA IV

 

Konstancjewo – Golub-Dobrzyń / 2 godziny

 

g. 9.30 / 11.00 / 12.30 / 14.00 / 16.00

 

 • MIEJSCE ZBIÓRKI: Przystań „Zwinka”, Golub-Dobrzyń, ul. Zamurna 4

 • CZAS SPŁYWU: ok 2 h

 • DYSTANS: 10 km

 

Krótki i niewymagający technicznie, za to bardzo ciekawy odcinek Drwęcy. Trasa pokrywa się z końcowym wariantem TRASY nr III . Początkowo wiedzie przez cenne przyrodniczo tereny leśne, opływając po drodze dwie drwęckie wyspy rzeczne. Jej końcowy bieg to już obszar miasta Golub-Dobrzyń, nie nudny bynajmniej lecz pełen historycznych ciekawostek, a w końcowej części - z niezwykłym widokiem na słynny Zamek Golubski.

 

Jeśli chcesz doświadczyć niespiesznie uroków Drwęcy i zwiedzić Golub-Dobrzyń od strony rzeki, to propozycja dla Ciebie.

 

Z Klientami spotykamy się o określonych godzinach na przystani kajakowej w Golubiu-Dobrzyniu (dojazd własnymi samochodami, przy przystani znajduje się ogólnodostępny parking). Kajakarzy przewozimy zwinkobusami na miejsce startu (drewniany most na leśnej trasie Konstancjewo - Smólniki). Po 2 godzinach spokojnego spływu dobijamy ponownie do przystani „Zwinka”.

INFORMATOR:

 

 • KOSZT SPŁYWU: 60 zł / os (niezależnie od wybranej trasy i liczby Uczestników spływu)

 • CENA ZAWIERA: wynajem i transport sprzętu oraz przewóz Uczestników na trasie spływu

 • CENA NIE ZAWIERA: asekuracji ratownika (OPCJA) i ubezpieczenia NNW (OPCJA)

 • Obowiązują telefoniczne bądź mailowe rezerwacje miejsc

 • W przypadku dużego obłożenia lub kumulacji kajakarzy na mecie, Zwinka zastrzega sobie możliwość przewozu na trasie spływu tylko kierowców

 

Zobacz też:

 

SPŁYWY WEEKENDOWE »

 

NASZA PRZYSTAŃ / POLE NAMIOTOWE »

 

SPŁYWY FIRMOWE »

 

WIĘCEJ O DRWĘCY »