Spływy rodzinne

Zwinkowa oferta specjalna dla rodziców z dziećmi!

Organizacja spływu kajakowego dla rodzin z dziećmi (zwłaszcza małymi) to spore wyzwanie. Zdajemy sobie z tego doskonale sprawę ponieważ sami jesteśmy rodzicami i często pływamy z naszymi maluchami. Wiemy, że trasa dla dzieci musi być ciekawa, ale niezbyt trudna, no i nie za długa, gdyż dzieciaki w kajaku dość szybko się nudzą. Dlatego też sam spływ nie wystarcza, trzeba przygotować jakieś atrakcje towarzyszące.


Zwinkowe spływy rodzinne organizowane są najczęściej na Pojezierzu Brodnickim. Przecinający Pojezierze szlak Skarlanki jest zjawiskowy widokowo, pełen życia (ptactwo wodne, wyskakujące z wody ławice ryb...), prosty technicznie, a odcinki do przepłynięcia niezbyt długie. Nad każdym mijanym jeziorem są plaże i ośrodki wypoczynkowe, gdzie można popluskać się w wodzie, pobawić na placu zabaw, czy zrobić przerwę na obiad lub lody.


Dłuższy postój proponujemy naszym kajakarzom w miejscowości Rytebłota, na zaprzyjaźnionym polu namiotowym nad jeziorem Zbiczno - jednym z najpiękniejszych akwenów całego Pojezierza. Do dyspozycji gości jest tam pomost, plaża, niewielkie kąpielisko i altanka z kominkiem, gdzie rozpalamy ogień i pieczemy kiełbaski. To istotne choćby z tego względu, że na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego obowiązuje zakaz palenia otwartego ognia. Zwinkowe menu przewiduje także grillowane pstrągi, kilka rodzajów zup (do wyboru) oraz napoje ciepłe i chłodzące.


Ofertę rodzinną dobieramy indywidualnie do potrzeb klienta, a długość i poziom trudności uzależniamy zawsze od wieku dzieci i wielkości grupy. Istnieje możliwość dołączenia do spływów „zbieranych” lub organizacja tego typu wycieczki dla zorganizowanej we własnym zakresie grupy znajomych.

Istnieje także możliwość wyboru innych tras (np. na Drwęcy) oraz opcji weekendowej, z noclegiem pod namiotami lub w gospodarstwie agroturystycznym.


W ramach spływów rodzinnych Zwinka zapewnia:

  • dobór odpowiedniego odcinka

  • wynajem nowoczesnych, bezpiecznych i dostosowanych do potrzeb spływów z dziećmi polietylenowych kajaków

  • transport sprzętu i uczestników

  • asekurację ratowników / instruktorów kajakarstwa / przewodników

  • atrakcje towarzyszące (gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorki)

  • przygotowanie ogniska / grilla oraz spływowego menu (np. pieczone kiełbaski, sałatki, pstrągi z grilla, zupy, napoje ciepłe, chłodzące itp.).

  • ubezpieczenie NNW

 

Cena tego typu wycieczki uzależniona jest od wielkości grupy, wybranej trasy, zakresu tematycznego, doboru menu oraz czasu trwania spływu. Koszty kalkulujemy dla każdej imprezy indywidualnie.

O terminach spływów rodzinnych dla grup „łączonych” informujemy z wyprzedzeniem na niniejszej stronie internetowej oraz zwinkowym fanpage'u fb. Polub nas i bądź na bieżąco!