Miliszewka

Urzędowo zwana Strugą Ciechocińską, a pieszczotliwie - Pierdziawką!

Struga Ciechocińska (Miliszewka, Pierdziawka) - to mały, 17-kilometrowy dopływ Drwęcy. Płynie w większości na terenie gminy Ciechocin. Odpowiedni poziom wody umożliwiający spłynięcie kajakiem jednoosobowym zdarza się raz na kilka lat. Warto jednak wykorzystywać te rzadkie okazje, bo spływ tą strużką na pośniegowej wodzie potrafi dostarczyć wielu wrażeń i emocji.

Pierdziawka dzieli się na dwa odcinki o zasadniczo odmiennym charakterze. Tę umowną granicę wyznacza droga 569 z Małszyc do Ciechocina. Powyżej przepustu pod drogą Miliszewka snuje się leniwie przez typowo rolnicze tereny, zahaczając o niewielkie stawy hodowlane. Poniżej drogi wpada do głębokiego jaru, gdzie nabiera rozpędu. Na kajakarzy czeka tu kilka ciekawych zwałek i „szybkich” przepustów. Prawdziwy pazurek Pierdziawka pokazuje za mostem w Jesionce (przed samym ujściem do Drwęcy). Trafiamy tu na 200-metrowe bystrze z dwoma wąskimi „eskami” i zwalonym drzewem w szybkim nurcie

Spływy Strugą Ciechocińską zalecamy raczej doświadczonym kajakarzom zwałkowcom. Na końcowym bystrzu, przy odpowiedniej wodzie, Zwinka organizuje stacjonarne sesje treningowe. O wszelkich tego typu wydarzeniach informujemy z wyprzedzeniem na naszym facebookowym fanpage'u. Polub nas i bądź na bieżąco!

Reportaż ze spływu Pierdziawką (Strugą Ciechocińską) na portalu www.zwinka.pl:

Ekstremalna Pierdziawka

 

WIDEO: Ekstremalna Pierdziawka

 

GALERIA: Struga Ciechocińska: